Buty narciarskie na miarę – Boot Fitting Wrocław

Buty narciarskie to niezbędne element wyposażenia każdego, kto chce jeździć na nartach. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu oraz zminimalizowanie ryzyka kontuzji. Buty muszą być idealnie dobrane, w przeciwnym razie mogą przyczyną problemów, niedopasowane mogą utrudnić naukę i doskonalenie umiejętności. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty narciarskie?

Dobrze dopasowane buty narciarskie ułatwiają jazdę na stoku, chronią stopy przed zimnem, dbają o zdrowie mocno obciążonych stawów. Wybierając buty do jazdy na nartach, należy zwrócić uwagę na kilka paramentów, które ułatwią wielogodzinną aktywność na śniegu. Są to:

 • prawidłowy rozmiar – but powinien być większy o 0,5 cm od stopy,
 • last, czyli szerokość – występuje w pięciu wariantach, umożliwia dokładne dopasowanie buta do stopy,
 • flex, czyli sztywność – można wybrać buty miękkie, średnio twarde lub twarde, przeznaczone dla profesjonalistów,

W sklepach jest ogromny wybór butów, ale nie jest łatwo wybrać idealny model. Często okazuje się, że kupione buty nie są wygodne, powodują dyskomfort i zniechęcają do jazdy. But nie może uciskać, obcierać. Nie można liczyć na to, że sam się rozejdzie i będzie idealnie przylegał do stopy. Rozwiązaniem tego problemu jest Boot Fitting. Wrocław to miejsce, gdzie usługę dopasowania butów można wykonać szybko i profesjonalnie.

Boot Fitting Wrocław– buty na miarę

Buty narciarskie mają specyficzną budowę. Składają się z buta wewnętrznego i skorupy, które muszą idealnie współgrać nie tylko ze stopami, ale również z nartami. Dostępne w sklepach buty są uniwersalne, nie uwzględniają indywidualnych potrzeb użytkowników. Każda stopa jest inna, dlatego but rzadko pasuje, często uciska lub obciera. Boot Fitting we Wrocławiu pozwala na idealne dopasowanie butów narciarskich do stopy. Jest to szczególne ważne w momencie, gdy stopy są mocno obciążone i nieustnie pracują nad utrzymaniem równowagi. Personalizacja butów powoduje, że wszelkie niedogodności są likwidowane, stopa jest stabilna, ma prawidłowe podparcie. Znikają punkowe uciski skorupy na stopę, zostaje wyeliminowane drętwienie, otarcia czy marznięcie. Boot Fitting we Wrocławiu najczęściej wykonuje się metodą termiczną. W trakcie procesu buty dopasowane są indywidualnych cech stopy, brane są pod uwagę występujące choroby czy ślady po przebytych kontuzjach.

Boot Fitting- jak wygląda proces?

Osoby jeżdżące na nartach bardzo często kupują buty o złym rozmiarze i niewłaściwym kształcie. To utrudnia jazdę, powoduje brak postępów, może być niebezpieczne dla zdrowia. Boot Fitting pozwala dobrać idealne buty. Proces jest skomplikowany, obejmuje kilka etapów, tzn.

 • szczegółowe pomiary stopy, obejmujący zmierzenie długości, szerokości, tęgości oraz ocenę wizualną,
 • analizę anatomiczną i biomechaniczną stopy,
 • wywiad z klientem, obejmujący m.in. pytania o przebyte kontuzje i problemy ze stopami,
 • ocenę wybranych modeli butów.

Nawet wykonanie tych czynności nie zawsze pozwoli wybrać odpowiednie buty. Często należy je dodatkowo dopasować, korzystając z pomocy Boot Fitting Wrocław.

Metody dopasowanie butów narciarskich

Boot Fitting we Wrocławiu można wykonać na butach nowych i starszych, które straciły swoje pierwotne właściwości. Jest kilka skutecznych metod, które pozwalają na spersonalizowane butów.

 • Modyfikacja skorupy, czyli odbarczanie – polega na rozgrzaniu buta i uformowanie właściwego kształtu,
 • Frezowanie – to wycięciu części obuwia, która powoduje dyskomfort i pozostawienie w tym miejscu wolnej przestrzeni,
 • Personalizacja wkładki – stosuje się wkładki, które są formowane o odcisk stopy właściciela. Wkładki idealnie pasują do stopy, jej kształtu i budowy. Można wybrać wkładki podgrzewane, które zapewniają ciepło w każdych warunkach pogodowych.
 • Zmniejszenie objętości – wykonuje się za pomocą wkładek, które pozwalają zmniejszyć objętość oraz długość buta,
 • Modyfikacja buta wewnętrznego za pomocą pianki – polega na wypełnieniu buta wewnętrznego pianką, wykonaną na podstawie odlewu stopy. Dzięki temu powstaje obuwie doskonale dopasowane, odzwierciedlając kształt, budowę i ruchy stopy.

Znalezienie dobrego boofittera nie jest łatwe. Potrzebna jest duża wiedza z zakresu anatomii, biochemii i narciarstwa, doświadczanie, umiejętności i dobry kontakt z klientem. Takiego specjalistkę można znaleźć w serwisie Stoked Ski Center we Wrocławiu. Serwisanci gwarantują spersonalizowanie butów, które zapewni komfortową, bezpieczną i efektywną jazdę. Pracownicy Stoked Ski Center potrafią idealnie dopasować buty narciarskie do właściciela, uwzględniając indywidualne cechy anatomiczne, potrzeby i upodobania klienta. Jeżeli obuwie narciarskie nie jest idealne dopasowane, powoduje nieprzyjemne dolegliwości, dlatego nie warto czekać, aż problem minie. Lepiej skorzystać z usługi Boot Fitting Wrocław i cieszyć się długą i komfortową jazdą. Boot Fitting Wrocław to atrakcyjne ceny, profesjonalizm i gwarancja usług na najwyższym poziomie.

Scroll to Top