SERWIS NARCIARSKI WROCŁAW

     Odpowiednie przygotowanie sprzętu narciarskiego jest jednym z podstawowych elementów, o które powinien zadbać każdy narciarz. Prawidłowa konserwacja nart nie tylko znacząco zwiększa bowiem czas użytkowania sprzętu, ale również ogranicza ryzyko upadków oraz kontuzji. Mimo, iż z pozoru mogłoby się wydawać, że na niezaostrzonych nartach można bez przeszkód nadal szusować po stoku to jednak bez właściwego przygotowania deski o wiele szybciej się zniszczą. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zimowego warto więc powierzyć swoje narty profesjonalnemu serwisowi narciarskiemu Stoked Ski Center zlokalizowanemu we Wrocławiu. 


Dlaczego należy regularnie ostrzyć narty?

     Regularne serwisowanie sprzętu narciarskiego pozwala cieszyć się komfortową i co najważniejsze bezpieczną jazdą na stoku. Nic więc dziwnego, że wielu zawodowych narciarzy decyduje się na ostrzenie krawędzi oraz smarowanie nart nawet kilka razy w tygodniu. Warto również zauważyć, że we współczesnym narciarstwie większość sportowców wybiera carvingową konstrukcję desek, które charakteryzują się precyzyjnie wyciętymi łukami i ostrymi krawędziami dostosowanymi do nawet najbardziej ekstremalnych obciążeń. Aby można było z takiego sprzętu prawidłowo korzystać, koniecznie trzeba pamiętać o jego systematycznym ostrzeniu.
      Warunki panujące na większości stokach narciarskich również powodują, że narty szybciej się zużywają. Obecnie wiele kurortów korzysta ze sztucznego dośnieżania stoków, co z kolei przekłada się na mniej efektywną jazdę. Sztuczny śnieg, który został wcześniej ubity przez ratraki sprawia, że podłoże staje się twardsze oraz bardziej zbite, a oblodzone odcinki doprowadzają do częstych, niekontrolowanych poślizgów. W trakcie takiego szusowania krawędzie nart intensywniej się zużywają i nie dają właściwego oparcia. Sylwetka podczas jazdy pozostaje wtedy bardziej zachowawcza nie pozwalając na odpowiednie pochylenie w skręcie, przez co trudno jest utrzymać prawidłową równowagę. Systematyczne ostrzenie nart w serwisie narciarskim Stoked Ski Center pozwoli Ci raz na zawsze zapomnieć o tego typu problemach!


Jak często powinno się ostrzyć narty?

      Narty z pewnością należy oddać do serwisu przed rozpoczęciem każdego sezonu zimowego. Nie można jednak zapominać, że częstotliwość prac konserwujących powinna zależeć głównie od warunków panujących na stoku oraz ilości czasu spędzonego na szusowaniu. Sztuczny, a także zmrożony i twardy śnieg o wiele szybciej tępi narty, niż miękki puch po świeżych opadach. Ponadto osoby, które stawiają na regularne narciarstwo muszą liczyć się z częstszym ostrzeniem nart, niż narciarze zajmujący się wyłącznie jazdą rekreacyjną. W przypadku pierwszych w zależności od posiadanego sprzętu oraz panujących warunków konieczne może okazać się nawet codzienne ostrzenie krawędzi. Z kolei narciarzom rekreacyjnym jednorazowa konserwacja powinna wystarczyć na tygodniowy wyjazd. 


Kiedy warto udać się do profesjonalnego serwisu na ostrzenie nart?

     Obowiązkowo przed każdym wyjazdem powinno się powierzać swoje deski profesjonalnemu serwisowi narciarskiemu. Tylko decydując się na takie rozwiązanie możemy liczyć na to, że sprzęt zostanie odpowiednio przygotowany na intensywną jazdę po stoku. Szczególnie ważne jest jednak, aby w trakcie wyjazdu na bieżąco obserwować stan krawędzi nart. Jeśli zaczną one znacząco tępieć, a podłoże okaże się wyjątkowo twarde, warto udać się do serwisu narciarskiego już po 3-4 dniach szusowania. Gdy panujące na stoku warunki będą łagodne, a trasy nieoblodzone i pozbawione zbitego podłoża można oddać narty do serwisu dopiero po powrocie z wyjazdu. 


     Regularna konserwacja nart ma więc znaczący wpływ na czas użytkowania samego sprzętu oraz bezpieczeństwo w trakcie szusowania. Tępe narty nie tylko utrudniają  efektywną jazdę, ale często uniemożliwiają też utrzymanie prawidłowej równowagi, co z kolei przyczynia się do częstszych upadków. Zwlekanie z systematycznym ostrzeniem nart skraca ich żywotność, a późniejsze prace mające przywrócić ich świetność są bardziej skomplikowane i mocno ingerują w oryginalną strukturę sprzętu. Aby mieć całkowitą pewność, że narty zostaną naostrzone we właściwy sposób należy wybierać wyłącznie fachowe serwisy narciarskie. Zapraszamy więc do naszego profesjonalnego serwisu Stoked Ski Center zlokalizowanego we Wrocławiu, w którym szczególną uwagę przywiązujemy do jakości świadczonych usług. Wykwalifikowani pracownicy zajmą się właściwą konserwację Twoich nart oraz przygotują sprzęt do kolejnego sezonu zimowego. Nie czekaj więc dłużej i już teraz zadbaj o kondycję swoich nart wraz z Stoked Ski Center!

PROFESJONALNY SERWIS NART WROCŁAW

SERWIS NART WROCŁAW

Z myślą o osobach, które nie mają zbyt blisko do gór i wszechobecnych w tamtych rejonach serwisów narciarskich otworzyliśmy w pełni profesjonalny serwis nart Wrocław.

SERWIS NARCIARSKI

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, które uprawiane są przez Polaków. Zimą stoki są pełne turystów spragnionych zimowych wrażeń.

SMAROWANIE NART WROCŁAW

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi smarowania nart we Wrocławiu.

OSTRZENIE NART WROCŁAW

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi ostrzenia nart we Wrocławiu.

Scroll to Top