SERWIS NART WROCŁAW

Smarowanie nart

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi smarowania nart we Wrocławiu. Stoked Ski Center, profesjonalny serwis nart we Wrocławiu, oferuje smarowanie nart zjazdowych i biegowych, a także desek snowboardowych. Przygotowanie nart do sezonu zimowego poprzez smarowanie ślizgów specjalnie dobranym smarem i utrwalanie go metodą na gorąco gwarantuje, że wyjazd na narty przyniesie dużo sportowej satysfakcji i będzie bezpieczny, oraz nie spowoduje uszkodzenia sprzętu narciarskiego. Smarowanie przedłuża żywotność nart, więc jeżeli zależy ci na tym, aby dobrze służyły ci one przez długie lata, koniecznie jak najczęściej decyduj się na smarowanie nart. Wrocław, leżący w pobliżu wielu ośrodków narciarskich w polskich Sudetach i po czeskiej stronie gór, jest doskonałą bazą wypadową dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. Po polskiej stronie gór na narty można wybrać się między innymi do Szklarskiej Poręby lub na Łysą Górę, wielbicieli sportów zimowych przyciągają też takie miejsca jak Zieleniec, Karpacz, Czarna Góra i Kamienica. Czeskie góry zachęcają do przyjazdu do takich ośrodków narciarskich jak np. Harrachov lub Janskie Łaźnie. Także w samym Wrocławiu znajduje się sztuczny stok narciarski, na którym każdy wielbiciel nart może spróbować swoich sił. Przed rozpoczęciem jazdy warto zdecydować się jednak na smarowanie nart: we Wrocławiu taką usługę oferuje w korzystnych cenach ośrodek narciarski Stoked Ski Center.

Smarowanie nart zjazdowych i biegowych

Narty (zarówno zjazdowe, jak i te przeznaczone do biegów narciarskich) zużywają się w kontakcie ze śniegiem, lodem, igliwiem, kamieniami i korzeniami. Powierzchnia poślizgowa nart ulega eksploatacji nawet w kontakcie z czystym, sypkim śniegiem: tarcie powstałe w wyniku stykania się powierzchni nart z podłożem powoduje zużycie ślizgów. Dlatego, jeśli mieszkasz na dolnym śląsku, tak ważne jest regularne smarowanie nart we Wrocławiu. Smar nakładany na ślizg powoduje, że w kontakcie nart ze śniegiem wytwarza się ciepło roztapiające śnieg. Zamiast lepić się do nart, śnieg zamieniający się w wodę powoduje leszy poślizg. W ten sposób narty umożliwiają szybkie i lżejsze poruszanie się, bez niepotrzebnego wysiłku. Jest to szczególnie ważne dla mało doświadczonych narciarzy, którzy poruszają się po stokach o małym nachyleniu. Nienasmarowane narty szybko zostają oblepione śniegiem, który powoduje, że tracą one dobrą przyczepność i zdolności poślizgowe: jazda w takich warunkach jest znacznie trudniejsza i wymaga o wiele więcej siły od narciarza. Poruszanie się na nienasmarowanych lub mocno zużytych nartach jest szczególnie uciążliwe, gdy śnieg jest ciężki i mokry. Jazda po sypkim i lekkim śniegu jest łatwiejsza, ale powoduje wyjałowienie i wysuszenie ślizgów, dlatego smarowanie nart jest koniecznością bez względu na warunki atmosferyczne i stan stoków.

Smarowanie nart we Wrocławiu: jak wygląda?

Aby jazda na nartach była przyjemna i bezpieczna, koniecznie należy dbać o regularne smarowanie nart. Dlaczego? Nowo kupione narty ślizgają się bardzo dobrze, jednak z czasem, w wyniku użytkowania, na powierzchni ślizgu pojawia się biały nalot. Oznacza on uszkodzenie ślizgów. W momencie, gdy jest on już widoczny, smarowanie nart na gorąco jest niezbędne. Lepiej jednak zapobiegać, niż leczyć: narty należy smarować jak najczęściej, najlepiej po każdej dłuższej wizycie na stoku. Również przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego koniecznie należy poddać narty smarowaniu w profesjonalnym serwisie narciarskim. Lepszy poślizg i łatwiejszy proces manewrowania gwarantują, że jazda będzie nie tylko łatwiejsza i przyjemniejsza, ale także dużo bezpieczniejsza. Jak wygląda smarowanie nart? Wrocław oferuje wiele możliwości w zakresie zabezpieczania sprzętu narciarskiego przed zniszczeniem i zapewnieniem jak najdłuższej jego eksploatacji. Zapraszamy do Stoked Ski Center! Nasz serwisant dopasuje odpowiedni smar narciarski do rodzaju sprzętu i jego przeznaczenia (nieco inne smary stosuje się do nart biegowych, a inne do zjazdowych, różne smary przeznaczone są też do smarowania na gorąco i na zimno). Na początku czyści się narty. Smar o właściwościach poślizgowych lub trzymających umieszcza się potem na powierzchni ślizgowej nart i (w przypadku smarowania na gorąco) rozgrzewa za pomocą żelazka lub smarownicy. Można samodzielnie lub w serwisie smarować narty na zimno, natomiast przynajmniej raz w sezonie warto poddać je profesjonalnemu smarowaniu na gorąco, aby zachować najwyższą sprawność i żywotność sprzętu. Na koniec powierzchnia nart poddawana jest cyklinowaniu i polerowaniu.

SERWIS NART WROCŁAW

Z myślą o osobach, które nie mają zbyt blisko do gór i wszechobecnych w tamtych rejonach serwisów narciarskich otworzyliśmy w pełni profesjonalny serwis nart Wrocław.

SERWIS NARCIARSKI

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, które uprawiane są przez Polaków. Zimą stoki są pełne turystów spragnionych zimowych wrażeń.

SMAROWANIE NART WROCŁAW

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi smarowania nart we Wrocławiu.

OSTRZENIE NART WROCŁAW

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi ostrzenia nart we Wrocławiu.

PROFESJONALNY SERWIS NART WROCŁAW

tel. 504163044

Scroll to Top