SERWIS WROCŁAW

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, które uprawiane są przez Polaków. Zimą stoki są pełne turystów spragnionych zimowych wrażeń. Niestety nauka jazdy na nartach lub sama jazda w trybie zaawansowanym nie będzie tak przyjemna, jeżeli sprzęt nie zostanie odpowiednio przygotowany. Na czym polega kompleksowy serwis nar i w jakich przypadkach można przypuszczać, że konieczne bezie odwiedzenie serwisu w celu przygotowania nart do dalszej jazdy?

Ostrzenie sprzętu kiedyś i dziś

Na czym polega serwisowanie nart? Przede wszystkim serwisowanie nart to wielopłaszczyznowe pojęcie, które wymaga sporej ilości czasu, kompetencji, precyzji, chęci i zaangażowania, podstawowych narzędzi i wielu innych rzeczy, o których należy pamiętać w codziennej pracy serwisanta nart. Na początek skupmy się jednak na narzędziach, które mogą pomóc w regeneracji nart oraz naprawie ich wyglądu. Narty i deski snowboardowe mają dwie krawędzie: krawędź dolną i krawędź boczną. Klasyczne narty do tej pory ostrzono pod kątem 90 stopni, jednak prawdziwa rewolucja w latach 90. (wypuszczono wówczas narty taliowane) spowodowała pewne zmiany. Ostrzenie krawędzi pod kątem 90 stopni w przypadku tak dużych wychyleń stało się niemożliwe. Nastała tutaj idea geometrii w przypadku narty tego typu. Dziś w pracy wykorzystuje się szereg zaawansowanych technologi i maszyn, które nie tylko usprawniają pracę, ale także pozwalają na dłuższe wykorzystywanie nart bez konieczności ich ostrzenia.

Czynności wykonywane w serwisie sprzętu narciarskiego

Przygotowanie nart

Jeżeli narty lub deska w czasie zimy Nie była dobrze zabezpieczona, na jej powierzchni mógł pojawić się charakterystyczny nalot. Jeżeli oprócz nalotu dostrzeżemy rdzę, nie obejdzie się bez odwiedzin w serwisie narciarskim. Dlaczego? Jeżeli narty nie zostaną przygotowane do jazdy, na stoku za nami bez wątpienia pojawią się rdzawe plamy, co sprawi, że najemy się przez to wstydu. Po drugie narty, które przez lato były nieodpowiednio zakonserwowanen zwyczajnie słabo jadą. Nie zaleca się przeprowadzenia serwisu we własnym zakresie. Dostępne na rynku środki cechują się najczęściej niską jakością, a sam fakt samodzielnej ingerencji w strukturę nart może doprowadzić do ich uszkodzenia. W każdym serwisie sprzęt powinien zostać potraktowany kompleksowo. Dzięki przygotowaniu nart jazda stanie się przyjemniejsza i oczywiście znacznie bardziej bezpieczna.

Smarowanie nart

Naostrzona i nasmarowana narta to gwarancja przyjemnej i bezpiecznej jady. Jazda na takich nartach wpływa na nasze poczucie komfortu oraz wrażenia, jakie mamy z jazdy po stoku. W przypadku jazdy rekreacyjnej serwis powinien wystarczyć na kilkudniowy wyjazd. Bardzo dużo zależy jednak od warunków atmosferycznych, oblodzenia lodu oraz jakości sprzętu, jakim dysponujemy. Starsze narty będą traciły smar i naostrzenie znacznie szybciej niż nowe narty, czy deska. Jeżeli jeździmy na krawędziach lub na stoku panuje duże oblodzenie, wówczas serwis powinien być znacznie częstszy, aniżeli w przypadku doskonałych warunków, i spokojnej, delikatnej jazdy. 

Ostrzenie nart

W przypadku ostrzenia sprawa wydaje się nieco bardziej skomplikowana i złożona. Częste ostrzenie skraca oczywiście czas jazdy nart. Ważna jest tutaj uczciwość serwisantów, którzy powinni poinformować klienta o braku konieczności ostrzenia, jeżeli takiej konieczności nie ma. Krótko mówiąc, zarówno do smarowania, jak i ostrzenia należy podchodzić z głową i rozsądkiem. Nartę warto nasmarować także wtedy, kiedy po sezonie odkładana jest do garażu. Kiedy ślizg nie zostanie zabezpieczony, może to doprowadzić do powstania procesu utleniania. Dodatkowo widoczne może okazać się tutaj jej wysuszenie i zniszczenie. 

Naprawa wiązań

W sieci znajdziemy bez trudu tabele zawierające informacje dotyczące tego, jaka jest adekwatna waga, sprawność fizyczna i umiejętności jazdy do naszych wiązań. Zbyt niska skala może doprowadzić do utraty narty na stoku, na przykład w momencie wywrócenia się. Z kolei zbyt wysoka skala może sprawić, że narta nie wypnie się w razie upadku, co poskutkuje na przykład skręceniem kostki lub nawet złamaniem nogi. Regulacja wiązań powinna odbywać się w profesjonalnym serwisie. Należy jednak podać prawdziwą wagę oraz poziom umiejętności, aby dopasowanie było jak najlepsze. Po zakończeniu sezonu wiązania warto podkręcić na najniższą wartość skali, dzięki czemu narta w okresie spoczynku nie będzie napięta i będzie mogła oczekiwać na nowy, nadchodzący sezon zimowego szaleństwa na stoku. Zapraszamy do Serwis nart Stoked Ski Center profesjonalnego serwisu nart we Wrocławiu. Wystarczy wpisać ”profesjonalny serwis wrocław”, aby znaleźć nas w sieci. Wybierasz się do Karpacza, Zakopanego lub w Alpy? Przygotujemy sprzęt najlepiej, jak potrafimy!

SERWIS NART WROCŁAW

Z myślą o osobach, które nie mają zbyt blisko do gór i wszechobecnych w tamtych rejonach serwisów narciarskich otworzyliśmy w pełni profesjonalny serwis nart Wrocław.

SERWIS NARCIARSKI

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, które uprawiane są przez Polaków. Zimą stoki są pełne turystów spragnionych zimowych wrażeń.

SMAROWANIE NART WROCŁAW

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi smarowania nart we Wrocławiu.

OSTRZENIE NART WROCŁAW

Mieszkańców Wrocławia, a także przejezdnych, którzy wybierają się na narty w Sudety lub do któregoś z dolnośląskich ośrodków narciarskich, zapraszamy do skorzystania z usługi ostrzenia nart we Wrocławiu.

PROFESJONALNY SERWIS NART WROCŁAW

Scroll to Top